CADECAUS

Vrh "B" Cadecaus

Už som nedúfala, neverila a stal sa "ZÁZRAK" :-) 
Vo štvrtok 12.11.2015 prišla na svet cisárskym rezom jedna jediná naša vytúžená princezná...

LETNÝ VÝCVIKOVÝ TÁBOR SKŠSP vo Chvojnici 25.- 30.8.2015

Aj tento rok som sa zúčastnila letného výcvikového tábora SKŠSP vo Chvojnici ako výcvikárka pre začiatočníkov. Počasie sme mali každý deň ako maľované. A ako to už na tábore chodí, po výcviku nasleduje aj oddychový čas, ktorý sme využili cez deň na výlet do Vodného sveta račej farmy a večer sme vyrazili na večernú prehliadku so strašidlami na Bojnickom zámku. Záver tábora patril opäť a netradične záverečným súťažiam, pri ktorých je vždy kopec zábavy :-)))

Ocenenia pre víťazov tábora...

Víťazi v začiatočníkoch :-)

Grand Ch. AURA z KNÍNICKÉ STRÁNĚ (7 y)
***Excelent 1*** CAC***KV 2015 ***BOB***BIS***

Ch. ARGUS Cadecaus (4 y)
Excelent 3

Pár psov / Pair Dogs
2.miesto / 2. place

KLUBOVÁ VÝSTAVA SKŠSP - Veľký Meder

A v tomto prípade to bolo aj aj... Klubová výstava SKŠSP sa opäť konala 23.05.2015 na tradičnom mieste vo Veľkom Mederi... kde sme zažili menšie déja vu z októbrovej výstavy. Naša Auruška v triede šampiónov dostala krásny posudok od švajčiarskeho rozhodcu Claude Sautebin, u ktorého si vybehala hodnotenie  EXCELENT 1, CAC a v záverečných kolách získala ocenenie VÍŤAZ KLUBOVEJ VÝSTAVY a následne BOB.

 

BIS dostala od českej rozhodkyne Evy Procházkovej :-)

Champion ARGUS CADECAUS v triede šampiónov získal rovnako tak krásny posudok s hodnotením EXCELENT 3

V záverečnej súťaži o NAJKRAJŠÍ PÁR PSOV, si Aura s Argusom vybehali krásne 2.miesto.

Silvester sme strávili vo Chvojnici, kde sme sa opäť stretli s partiou nadšencov berňákov a mohli tak s nimi osláviť príchod Nového roku... :-)

Veselé Vianoce a šťastný Nový rok 2015.

Krásne, šťastné a veselé Vianočné sviatky a rovnako tak krásny, zdravý, šťastný rok 2015.

Špeciálna výstava SKŠSP - Vrútky

Opäť po roku sa konala 11.10.2014 Špeciálna výstava SKŠSP vo Vrútkach. Tento rok sa výstavy zúčastnili Aura, Argus a aj naša Alma. Počasie bolo krásne slnečné a rovnako tak aj naše výhry, o ktorých sa nám v ten deň ani len nesnívalo... Aura nám dozrela ako víno a predviedla sa v tej najlepšej forme....

Grand Šampión AURA z KNÍNICKÉ STRÁNĚ, v triede šampiónov dostala krásny posudok od ruskej rozhodkyne Evgenii Fedorovichovej, kde si vybehala V 1, CAC a v záverečných kolách získala ocenenie VÍŤAZ ŠPECIÁLNEJ VÝSTAVY a následne BOB. 

Šampión ARGUS CADECAUS v triede šampiónov získal rovnako tak krásny posudok s hodnotením V 2 a Res. CAC.

V záverečnej súťaži o NAJKRAJŠÍ PÁR PSOV, si Aura s Argusom vybehali krásne 1.miesto.


Medzinárodná výstava DANUBE duo CACIB v Bratislave 4. - 5.10.2014

Víkendová medzinárodná výstava DANUBE duo CACIB sa konala v Bratislave v priestoroch Incheby, kde si náš ARGUS Cadecaus vybehal v triede šampiónov oba výstavné dni 2.miesto s hodnotením V2, Res.CAC


13.9.2014 výstava DUO v Lučenci

Sobotu 13.09.2014 sa konala výstava DUO Lučenec. V Lučenci sme boli po prvý krát. Výstava bola usporiadaná v krásnom prostredí mestského parku a o počasí sa to rovnako tak nedalo povedať... Našťastie tesne pred posudzovaním prestalo pršať a tak sme nemuseli moknúť. V kruhu posudzoval rozhodca M. Priehoda. Terén bol veľmi premáčaný a blato bolo všade kde sme sa pozreli... pri behaní v kruhu sme mali čo robiť, aby sa nám nohy nešmýkali... ARGUS Cadecaus dostal hodnotenie - V1, CAC.


Letný výcvikový tábor SKŠSP na Orave - Slaná voda 25.- 31.8.2014

Zažili sme týždeň strávený v krásnom prostredí Oravy s priaznivcami tricolórnych miláčikov.... Počasie bolo zo začiatku upršané, ale ako sa hovorí po daždi príde slnko a bolo to naozaj tak... od stredy na nás začalo vykúkať slniečko a až do konca pobytu to tak aj zostalo. Podnikli sme výlet ku hájovni na Rovniach a niekoľko potuliek okolitým lesom na zber hríbov.
Sobota sa niesla od samého rána v slnečnej nálade, rozložili sa prekážky, nastúpili na pľac začiatočníci, aby si mohli preskúšať to, čo sa za týždeň naučili... po nich nasledovali pokročilí. Vyhlasoval sa aj maskot tábora. 
A ako najväčšia zábava pre deti bola prekážková agility dráha... a samozrejme sa nedali zahambiť ani dospelí a tak sme si všetci zmerali sily v rovnakom prekážkovom behu, ktorý sa meral na čas... a bolo pri tom srandy kopec... a nakoniec sme si zobrali na pomoc aj našich tricolórnych chlpáčov kde boli pre nich prichystané dve súťaže... jedna bola beh cez prekážky - agility a tá druhá bola "Tuneliáda" beh cez tunely na čas... Náš ARGUS Cadecaus v oboch disciplínach získal ako najrýchlejší pes z tábora krásne dve 3.miesta.

Ďakujem výboru SKŠSP, že som sa zúčastnila letného výcvikového tábora ako výcvikárka. Teším sa už teraz na ďalší tábor... :-)


SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN KRÁSY - Argus Cadecaus

Argus získal titul SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN KRÁSY (2014)

Veľmi ma teší, že Argus vo svojich 3 rokoch získal takýto krásny titul. Osud k nemu nebol zo začiatku príliš naklonený, ale šťastena osudu zamiešala karty a všetko zlé sa na dobré obrátilo... a aj keď neplánovane sa vrátil do svojho rodiska, nechcela som mu utŕžiť ďalšiu ranu na duši, tak zostal natrvalo doma. A dnes som tomu trojnásobne rada, nie len to, že u nás mu je najlepšie ale aj to, že k titulu Slovenský junior šampión pribudol takýto krásny titul... 


1.6.2014 - DERBY WINNER SHOW v Nitre

Prvú júnovú nedeľu sa konala v Nitre  DERBY WINNER SHOW 2014, v kruhu Berňákov posudzovala rozhodkyňa M. LAPANJA (SLO). Šťastie stálo pri nás a domov sme si priniesli dve prvé miesta...
ARGUS Cadecaus (Tr. otvorená) V1, CAC
Grand Ch. AURA z Knínické stráně (Tr. šampiónov) V1, CAC a Res. CACIB

31.5.2014 - GRAND PRIX SLOVAKIA v Nitre

Poslednú májovú sobotu sa konala GRAND PRIX SLOVAKIA v Nitre, kde posudzovala rozhodkyňa L. FAIRAISLOVÁ (CZ) Argus dostal krásny posudok s krásnym hodnotením a rovnako tak aj Aura...

ARGUS Cadecaus - V1, CAC a Res. CACIB
Gr.CH. AURA z Knínické stráně - V3

Klubová výstava SKŠSP vo Veľkom Mederi 24.5.2014

Sobotňajšie ráno na klubovke bolo zaujímavé... najprv dážď a potom začalo vykúkať slniečko a Veľký Meder sa ako tradične zalial slnečnými lúčmi.

Nečakanú radosť sme zažili v triede otvorenej, kde ARGUS CADECAUS v triede otvorenej získal od prísnej rozhodkyne REGULE BŰRGI krásne 1.miesto s hodnotením V1 a CAC. 
Rovnako tak sa výstavy zúčastnila AURA z KNÍNICKÉ STRÁNĚ, 
kde získala v triede čestnej od rozhodkyne HENNY KAPPETIJN, krásne 1.miesto.

V záverečných súťažiach získala AURA z KNÍNICKÉ STRÁNĚ, 1.miesto s ocenením NAJKRAJŠÍ Z TRIEDY ČESTNEJ.

A v súťaži pár psov, sme skončili bez umiestnenia.

Jarný výcvikový tábor na PECKE v Českej republike - 1.- 4.5.2014

Po 3 rokoch som mala opäť možnosť sa zúčastniť výcvikového tábora na PECKE, ktorú organizovali manželia Jana a Pavel Pečenkovi. 
Síce som bola len ako účastník so svojimi chlpáčmi bez výcviku, zato atmosféru som si vychutnávala na každom rohu a každý deň...
Počasie nám prialo a hafani si to úžívali rovnako tak ako my... 
Ďakujem ti Yvetka Trousilová za pozvanie spolubývania na Pecke... :-)

Veselá Veľká noc v horskom holeli MAGURA - CHVOJNICA 17.- 20.4.2014

Opäť sme sa stretli s partiou na Veľkonočné sviatky v horskom hoteli MAGURA v obci CHVOJNICA. Počasie nám po celý čas prialo, preto sme sa vybrali na túru na SEDLO OBŠIAR, navštívili sme vodný svet a Račiu farmu v obci SEBEDRAŽIE. Ubytovanie a strava v hoteli boli vynikajúce, myslím si, že okrem krásnych zážitkov si každý z nás odniesol dáke to kilo navyše... ale aj o tom sú sviatky... :-)

Novinky

Každý rok sa v Trenčíne otvára výstavná sezóna a my sme tam nemohli chýbať... Posudzoval VLADIMÍR PISKAY (SK)

Argus v triede otvorenej získal známku...

Po dlhej prestávke sa mi podarilo opäť oživiť webovú stránku... Kedže tá prestávka bola naozaj veľmi dlhá, tak by som rada zhrnula posledné tri...